SUKCESY LEKKOATLETÓW. ROKSANA MYĆ WŚRÓD NAJLEPSZYCH W POLSCE.

W dniach 11-12 października w COS w Spale odbyły się Ogólnopolskie Biegi Przełajowe organizowane przez PZLA w ramach programu Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie. W zawodach startowali najlepsi zawodnicy (6 najlepszych z poszczególnych województw w każdej kategorii wiekowej). Z naszego klubu Polesie  w reprezentacji województwa wystartowała Roksana Myć oraz Antoni Grabowicz. Szkoda, że nie wystartowała mistrzyni województwa Hanna Kulczycka (sprawy osobiste).

Duży sukces po zaciętej walce odniosła Roksana Myć, która zajęła VIII miejsce w biegu na 800 m wśród zawodniczek IV i V klasy. W pierwszej dziesiątce była jedyną z IV klasy oraz najlepszą z dziewczynek z Lubelszczyzny, co świadczy o dużych jej możliwościach. Wystartowało w tym biegu ponad 90 zawodniczek. Brawo Roksana. Antek Grabowicz pobiegł nieco gorzej, był w środku stawki zawodników, ale również zasłużył na wielkie brawa.

Mimo, że klub i szkoła nie organizowały w tym roku wyjazdu na Biegi Sobiborskie to dwóch naszych uczniów Olaf Ryć (klasa IV) oraz Mikołaj Wach (klasa VI) pobiegli dzięki zaangażowaniu rodziców. Obaj zajęli II miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Otrzymali medale, dyplomy i nagrody rzeczowe. Brawo chłopaki, dziękujemy rodzicom.

W Chełmie w ubiegłym tygodniu podsumowano Rejonowe Czwartki La za rok 2023/24. Miło nam zakomunikować że Szkoła Podstawowa w Urszulinie w punktacji drużynowej szkół i klubów biorących udział w cyklu zawodów zajęła II miejsce, natomiast w kategorii nauczycieli / trenerów Mirosław Chudzik zajął I miejsce.