LEKKOATLETYCZNE NADZIEJE OLIMPIJSKIE – MEDALE NASZYCH LEKKOATLETÓW

Medale lekkoatletów w lubelskich zawodach „Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie”

W środę 25 września 2024 r. na stadionie La MOSiR w Lublinie odbyły sie eliminacje wojewódzkie do ogólnopolskich  zwodów lekkoatletycznych  pod nazwa  „Lekkoatletyczne  Nadzieje Olimpijskie” zorganizowane przez LOZLA Lublin i PZLA. Zawody ogólnopolskie odbędą się 9-10 listopada 2024 w Spale.

W zawodach brały udział dzieci  z rocznika 2014-2013( klasa IV-V) z klubów i szkół województwa lubelskiego. Zawody były rozgrywane w formule dwuboju lekkoatletycznego. Każdy zawodnik biegł na 60 lub 300, 600metrów, skakał w dal lub wzwyż albo rzucał piłeczką palantową. Do zawodów ogólnopolskich kwalifikowało się po 2 najlepszych  zawodników  którzy zdobyli najwięcej punków z dwóch konkurencji: biegowej i technicznej.

Wśród około 500 startujących dzieci byli zawodnicy  i zawodniczki KS Polesie Urszulin – uczniowie Szkoły Podstawowej z Urszulina.

Ogromny sukces osiągnęła Hania Kulczycka, która wygrała dwubój: bieg na 300m i skok w dal. Zdobyła złoty medal i bilet na zawody centralne. Hania wygrała o 3 sekundy bieg i najdalej skoczyła. Druga w tym samym dwuboju była Roksana Myć, która zdobyła srebrny medal i zakwalifikowała się na zawody centralne.

Trochę o pechu mogą mówić Antoni Grabowicz i Tobiasz Grzywaczewski którzy zajęli IV miejsca i niewiele punków zabrakło im do medalu.

Jakub Dzierzbicki był VI, a VII miejsca zajęli: Julia Banachewicz, Jakub Tomaszewski, Damian Kloc, IX miejsce zajął Bartosz Ostasz.

Ponadto dobre miejsca zajęli: Pola Kociuba, Marcel Gajos, Olaf Ryć i Laura Namielska. Każdy ze startujących otrzymał okolicznościowa koszulkę, najlepsi medale, dyplomy i upominki.

Hania i Roksana będą reprezentować województwo lubelskie na zawodach ogólnopolskich.